WORLD HOUSE
      Biuro Obrotu
    Nieruchomościami
         604 906 111 
     W A R S Z A W A
Jeżeli interesuje Państwa inna wielkość, lokalizacja lub rodzaj nieruchomości - PROSIMY O KONTAKT - PRZYGOTUJEMY PROPOZYCJĘ. Poniżej zamieszczone stanowią tylko drobną część naszej bazy. 

 1. ZAKOPANE - PENSJONAT/DOM POW. 240 M2 - MOŻLIWOŚĆ ROZBUDOWY!
CENA - 1.800.000 ZŁ
 
Przeznaczenie MPZP:   
Istnieje możliwość rozbudowy istniejącego budynku do postaci pensjonatu ok. 25 pokoi lub małego apartamentowca 7-10 apartamentów. Powierzchnia działki daje możliwość uzyskania 520 m2 PUM. Odpowiednie zabiegi administracyjne i architektoniczne pozwolą na zwiększenie tego wskaźnika. Zabudowa do wysokości 14 m.
Pow. działki:         840 m2 (25,5 m x 35,5 m)
Forma własności:   Własność hipoteczna           
Na działce stoi dom o powierzchni użytkowej 240 m2, o powierzchnia zabudowy 10m x 9m, w skład czego wchodzą:
- użytkowe wysokie przyziemie (kuchnia, łazienka, korytarz, kotłownia, garaż)
- parter (3 pokoje o pow. 14 m2; 14,5 m2; 13 m2; hol; 2 łazienki; klatka schodowa)
- I piętro (4 x pokoje, 2 łazienki, aneks kuchenny)
- strych do adaptacji (możliwość uzyskania trzech pokoi z łazienkami).
Budynek posiada długie widokowe balkony (niepowtarzalny widok na Giewont i całego Śpiącego Rycerza). Okna na I i II piętrze PCV (nowe),  w przyziemiu drewniane (przewidziana wymiana w roku bieżącym).
Instalacje w budynku:
- elektryczna,
- wodna (wodociąg miejski oraz ujęcie własne – dwie studnie na terenie posesji)
- kanalizacyjna (miejska),
- instalacja CO + CUW z trzema źródłami zasilania (piec węglowy, piec na olej opałowy z dodatkowym uzbrojeniem w grzałki elektryczne).
Dom pokryty jest blachą.
Budynek przynosi całoroczne dochody z najmu, niezaadaptowane poddasze daje dodatkowe możliwości. Położenie domu w środkowej części działki daje bardzo duże możliwości w związku z ewentualną przebudową.
W cenę sprzedaży wliczone jest pełne umeblowanie (w większości nowe) wynajmowanej części domu.
Uzbrojenie terenu:     Wszystkie media.
Okolica:    
Działka pięknie usytuowana. Z tarasu rozciąga się widok na Giewont. Jednym bokiem działka graniczy z lasem, 300 m do wyciągu i parku krajobrazowego, 2500 m do Krupówek, 500 m od Sanktuarium Maryjnego M. B. Fatimskiej, 400 m do supermarketu, w odległości 500m karczmy i restauracje.
Duże możliwości z adaptacją i rozbudową obiektu. Na miejscu sprawdzony i uznany architekt. Liczne kontakty w administracji publicznej i branży budowlanej przydatne przy realizacji inwestycji oraz zaprzyjaźniona firma mogąca zająć się zarządzaniem i administrowaniem obiektu.
 
 
   2. KRAKÓW - ŚCISŁE CENTRUM - NADBUDOWA KAMIENICY!!!
 
CENA -2.450.000,-
 
Do sprzedania poddasze  z prawomocnym pozwoleniem na nadbudowę kamienicy w ścisłym centrum Starego Miasta Krakowa (ulica obok Rynku Głównego w obrębie Plant). Po wykonaniu inwestycji powstanie 5 dwupoziomowych apartamentów o łącznej powierzchni mieszkalnej 475 m2 ( 92 + taras 19, 112, 87, 88, 96 + taras 19). III piętro, zewnętrzna winda, pełna dokumentacja, odrębna księga wieczysta - można rozpoczynać natychmiast realizację!
W załączeniu rzuty projektowanych apartamentów oraz kilka zdjęć
     

    3. PENSJONAT W ŻEGIESTOWIE

Powierzchnia budynku - 700 m2
Działka - 5.900 m2
Obiekt po remoncie,  19 pokoi + 4 pokoje wykorzystane jako gabinety zabiegowe; masażystów, kosmetyczek i lekarski. Kuchnia, magazyny, jadalnia, salka gimnastyczna, taras, biuro. Całość wyposażona, aktualnie prowadzone wczasy odchudzające i zdrowotne.
Cena 2.900.000 PLN - za nieruchomość lub
cena za obiekt wraz z funkcjonującą firmą czyli szkoleniem personelu w zakresie prowadzenia wczasów odchudzających, oczyszczających, pełną listą dostawców, stroną internetową oraz całą resztą niezbędną aby przejąć działalność - 3.600.000 PLN
 
 
 

    4. KRAKÓW - HOTEL -OK. 1.200 M2, DZIAŁKA - 2.600 M2

 CENA - 2.900.000 ZŁ
 
Hotel na obrzeżach Krakowa, przy głównej drodze, 15 km od Rynku Głównego. Doskonała lokalizacja. Bardzo ciekawy architektonicznie i dobrze prezentujący się budynek, kompleksowo wyposażony. Nie wymaga żadnych nakładów inwestycyjnych. Cena znacznie poniżej wyceny.
    
 
 

    5. KRAKÓW - OBIEKT OK. 600 M2, DZIAŁKA - 5.700 M2

CENA - 1.850.000 ZŁ
 
Budynek do wykończenia pod motel, restaurację lub inne usługi. Obiekt budowany był z przeznaczeniem restauracyjno–hotelowym, na  działce o powierzchni 57 a (obok przyległa, pusta działkę o pow. 56 arów, również do sprzedania. 
 
   
 
 
    6. KRAKÓW UL. ZAKOPIAŃSKA - PONAD 2.000 M2 + DZIAŁKA ok. 1 HA
 
CENA - 8.800.000 ZŁ     
 
działka o łącznej powierzchni ok. 100 arów w Krakowie – w pobliżu ul.Zakopiańskiej i trasy A4. Teren jest zabudowany pięcioma budynkami: produkcyjno-magazynowe, handlowy oraz biuro.
 
  
 
 

     7. ZAKOPANE - NOWY HOTEL - SUPER OKAZJA!!!!!

 
CENA - 5.000.000 ZŁ
 
Hotel w trakcie budowy - pięciogwiazdkowy, jest chętny operator na wynajem na 15 lat za 1,4 mln zł rocznie. Całość inwestycji - 15 mln zł, potrzebny inwestor lub kupujący. (posiadamy wiele różnego rodzaju ofert z Zakopanego)
 

Budynek w stanie surowym przygotowany do skończenia wg. dwóch projektów. Można sobie wybrać materiały i wyposażenie.  

Cena standard*** 22pokoje - 8.800.000PLN     5.800PLN/m2

Cena standard***** 20pokoi-11.500.000PLN    7.600PLN/m2

Restauracja – SPA – Sala konferencyjno-multimedialna – parking podziemny – duży sejf depozytowy w podziemiach.  

Ceny zawierają pełne wyposażenie.

Cena 5.000.000PLN to cena za stan surowy. Budynek jest wykonany z najlepszych dostępnych materiałów. Piętro podziemne jest wykute w skale i spełnia wymogi schronu przeciwatomowego.

Dokończenie budynku będzie trwało od 6 do 8 miesięcy, generalnym wykonawcą jest firma która od lat buduje nasze inwestycje. Termin jest zabezpieczony dużą karą umowną wykonawcy. Kupując na tym etapie można osiągnąć niską cenę całości i dopasować budynek do swoich potrzeb.

Operatorem hotelu będzie polska firma posiadająca już hotele w Zakopanem. Ten hotel ma być poszerzeniem ich oferty na Podhalu. Obecnie trwają negocjacje dodatkowe, aby operator nie dzierżawił lecz zapewnił obłożenie na odpowiednim poziomie. Będą dwie możliwości współpracy dzierżawa lub zapewnienie obłożenia. 

Cena 15mln (14,2mln *** za hotel trzygwiazdkowy i 18,8mln ***** pięciogwiazdkowy) jest to cena po wybudowaniu, można budynek kupić taniej wchodząc na etapie obecnym. Operator dzierżawić chce za 1.900.000 zł pięć gwiazdek i za 1.400.000 zł trzy gwiazdki. 

Wizualizacja jest to inspiracja budynku ze Szwajcarii,  obiekt będzie wyglądał inaczej, ponieważ właściciel musiał projekt dostosować do wymogów planu przestrzennego w Zakopanem.

Wycena hotelu dla PKO z marca 2012 r. opiewa na ponad 12,6 mln zł w stanie obecnym i ok. 20,4 mln zł w stanie końcowym.

    
 
 
 
      8. ZAKOPANE - PENSJONAT POD SKOCZNIĄ - 450 M2
 
CENA - 3.500.000 zł

Najatrakcyjniejsze miejsce w Zakopanem. Na działce ponad 1.600 m2 znajduje się pensjonat 450 m2. Działka bardzo ładnie zagospodarowana posiadająca wszystkie media miejskie (woda, kanalizacja, prąd, siła, gaz ziemny). Na granicy działki płynie potok górski. Dom o charakterze pensjonatowym, 4 niezależne kondygnacje z mieszkaniami/apartamentami, podpiwniczony całościowo, poddasze mieszkalne (60 m2 ). Technologia budowy domu góralska/lite drewno, doskonała termika budynku. Stan budynku dobry lub bardzo dobry. Przedmiotowa nieruchomośc objęta jest Planem Zagospodarowania Przestrzennego z funkcja podstawową : Budownictwo Wielorodzinne. Możliwość znacznej rozbudowy pensjonatu.

       
 

      9. PENSJONAT - OKOLICA GORLIC - ok. 450 m2, DZIAŁKA - OK. 5.000 M2
 
CENA - 1.150.000 ZŁ
 
Położony w doskonałej lokalizacji - na skraju lasu, z widokiem zalew, przy drodze do przejścia granicznego na Słowację, otoczony zalesionymi stokami Beskidu Niskiego, leśne szlaki turystyczne, kilkanaście km do wyciągów. Przyziemie - 2 x garaż, 2 x pomieszczenie odnowy, 2 x prysznic i WC,
1 pomieszczenie na spiżarnię - 1 na saunę, 2 x kotłowania z pralnią. Parter - 2 x salonik z kominkiem, 2 x kuchnia z jadalnią, 2 x łazienka z wanną , WC, bidetem i 2 umywalkami. Poddasze - 2 x sypialnia z 2-ma balkonami, 2 x WC z prysznicem i umywalką, 2 x łazienka z wanną, WC, bidetem i 2 umywalkami, 3 sypialnie z oknami dachowymi – 1 duża i 2 mniejsze. Oczyszczalnia ekologiczna. Balkony, tarasy.

   
 
 
 
       10. OŚWIĘCIM - HALA OK. 2.000 M2 NA DZIAŁCE OK. 1,4 HA
 
CENA -  ZŁ
 
Hala magazynowa na terenie miasta Oświęcim. Istnieje możliwość kupna przylegającego gruntu - ok. 3 ha (lub części), w Planie Zagospodarowania - Usługi komercyjne wraz z zapleczem.
 
 
 
 
      11. OLKUSZ - HALA 2.100 M2 + DZ. 2,12 HA - DOSKONAŁA LOKALIZACJA!!!!
 
CENA - 6.150.000 zł
 
teren inwestycyjny o pow 2,12 ha (teren podzielony na kilka mniejszych działek) położony bezpośrednio przy drodze DK 94 Kraków-Katowice, na działce hala o pow 2.100 m2 do remontu lub wyburzenia. Media - woda, prąd, możliwosc podłączenia gazu. Wg Planu Zagospodarowania - teren zabudowy usługowej lub obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2.000 m2

 
 
      12. KRYNICA-ZDRÓJ - PENSJONAT - NIECAŁE 800 M2
 
CENA - 2.450.000 ZŁ
Nieruchomość położona w znanym górskim kurorcie, w Krynicy Zdrój. Dom – pensjonat, nowy,  zbudowany z wysokiej klasy materiałów i wykończony bardzo starannie. Oddzielna luksusowa część dla właścicieli. Dla gości pokoje i apartamenty, jadalnia oraz gabinet masażu i miejsce na przechowywanie sprzętu sportowego. Nieruchomość zbudowana zgodnie ze standardami hotelowymi (wielkość holi, klatek schodowych, drzwi). Możliwość zakupu samej nieruchomości, bądź z wyposażeniem. Duży ogród z miejscem do grillowania, placem zabaw oraz duży parking wyłożony kostką brukową. Możliwość dokupienia działki obok. Dochodowy, całoroczny biznes z możliwością dalszego rozwoju i poszerzenia działalności. Dojazd drogą asfaltową. W zimie droga w pierwszej kolejności odśnieżania przez służby miejskie. Dobra komunikacja publiczna (busy). Budynek znajduje się w regionie dążący do dalszego rozwoju – wkrótce planowane połączenie stacji narciarskiej Jaworzyna ze stacją narciarską Dwie Doliny Wierchomla. Jaworzyna Krynicka to jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w polskich górach. Śnieg leży tu średnio przez 150 dni w roku. Posiada najdłuższą i najnowocześniejszą kolejkę gondolową w Polsce o przepustowości ok. 14 000 osób na godzinę oraz dwie kanapy i 9 wyciągów. Stacja narciarska  oferuje 7 tras zjazdowych  w tym najdłuższą w Polsce trasę rodzinną o długości 2,5 km, a także czarną trasę FIS. Oprócz tego w Krynicy znajduje się drugie centrum narciarskie Słotwiny i kolej linowa na Górę Parkową. Goście korzystają z licznych atrakcji zarówno zimą jak i latem.
Do dyspozycji gości komfortowe, przytulne pokoje z łazienkami oraz apartamenty. Każdy posiada: obszerną łazienkę wyposażoną w nowoczesną, przestronną kabinę prysznicową i wysokiej klasy wyposażenie.
 
  
 
 
      13. TRZEBINIA - LUKSUSOWY HOTEL
 
CENA - 13.000.000 ZŁ
 

Obiekt hotelowo – restauracyjny w bardzo wysokim standardzie wykończenia. Do dyspozycji gości ponad 40 pokoi, restauracja, sale konferencyjne.

 • 33 pokoje dwuosobowe z osobnymi łóżkami
 • 4 pokoje jednoosobowe
 • 2 apartamenty dwupokojowe z sypialnią i pokojem dziennym

pokoje hotelowe - to komfort i nowoczesność a także o bezpieczeństwo (w częściach ogólnodostępnych zamontowany jest system kamer hotelowych). Pokoje wyposażone są w telewizję satelitarną, telefon, dostęp do Internetu, łazienki z prysznicem i suszarką do włosów. Wszystkie pokoje urządzone są tak, aby stworzyć klientom jak najlepsze warunki zarówno do odpoczynku, jak i do pracy.

 
 
      14. TRZEBINIA - OBIEKT HANDLOWO-USŁUGOWY - OK. 1.500 M2
 
CENA  - 6.000.000 ZŁ
 
budynek handlowo - usługowy w centrum na działce ok. 750 m2. Obiekt posiada trzy kondygnacje, windę wewnętrzną, klatkę schodową oraz zaplecze socjalne. W budynku znajdują się lokale o powierzchni od 27 – 210 m².  Częściowo wynajęty.
  
 
 
      15. CHRZANÓW - GALERIA HANDLOWA - OK. 700 M2, DZIAŁKA - 810 M2
 
CENA - 1.700.000 ZŁ
Dwukondygnacyjny obiekt kompleksowo zrewitalizowany i wykończony. Na jednym z poziomów (dolnym) właściciel prowadzi swoją działalność.
 
 
 
 
      16. LIBIĄŻ - PAWILON - OK. 600 M2
 
CENA -  2.700.000 ZŁ

Do sprzedania lub wynajęcia nowy pawilon o pow niecałe 600 m2 na działce 1.850 m2. Bardzo atrakcyjna lokalizacja. Blisko centrum. Ostateczna funkcja budynku (handlowa, handlowo - usługowa). Możliwe zastosowanie rozwiązań zgodnych z oczekiwaniami klienta.
 • Typ budynku: pawilon
 • Rok budowy: 2010
 • Materiał: pustak
 • Dojazd: asfaltowy
 • Przeznaczenie: handel i usługi
 • Powierzchnia: 582 m2
 • Piętro: parter
 • Powierzchnia usługowo - handlowa: ok. 600 m2
 • Wysokość: 350 cm
 • Wejście: od ulicy
 • klimatyzacja, wentylacja, alarmowa
 • Media: prąd, woda, telefon, ogrzewanie
 • witryna, zaplecze socjalne, alarm
 
 
      17. KRAKÓW - NOWA HUTA - BIUROWO-MAGAZYNOWY; OK. 1.000 M2, DZ. OK. 1 HA
 
CENA - 3.350.000 NETTO
 
Duży obiekt magazynowo-biurowy, ok. 1.000 m2, na płaskiej, zbliżonej do kwadrata działce w doskonałej lokalizacji. Nieruchomość objęta Planem Zagospodarowania. Działka przy ulicy o dużym natężeniu ruchu osobowego i ciężarowego. Niedaleko giełdy samochodowej w Branicach. W sąsiedztwie Specjalna Przemysłowa Strefa Ekonomiczna z licznymi zwolnieniami podatkowymi. 
 
 
 
      18. KRAKÓW - STACJA PALIW
 
CENA -  3.950.000 NETTO
 
Stacja paliw w Krakowie, działka niecałe 8.000 m2, zabudowana pawilonem handlowo-usługowym ok. 220 m2, wiatą z 8 dystrybutorami oraz 5 zbiornikami paliwa.
 
 
 

      19. ZAKOPANE - HOTEL

CENA - 13.000.000 zł
 
Nieruchomość zabudowana jest hotelem o powierzchni użytkowej ok. 3.000 m2 (pow. całkowita ponad 3.700 m2). Obiekt jest podpiwniczony i posiada zmienny gabaryt wysokościowy: korpus główny o 5 kondygnacjach oraz skrzydła o 4 kondygnacjach. Działka niecałe 3 ha. Ponad 100 pokoi, 3 windy. Do remontu. Poprzednia cena - 24 mln
 
 
 

      20. NOWY SĄCZ - OKOLICA - OBIEKT - 700 M2

 CENA - 1.500.000 ZŁ NETTO
 
obiekt wypoczynkowy z bezpośrednim dostępem do jeziora. Powierzchnia działki 36 ar, użytkowa budynku 700 m2. W budynku znajdują się - duża sala z widokiem na jezioro, pokoje gościnne, pomieszczenia socjalne i sanitarne, garaż i inne pomieszczenia. Możliwość adaptacji na dom weselny, night club, hotel, pensjonat, itp. Ekspertyza techniczno-budowlana , możliwość rozbudowy dodatkowych kondygnacji. Nieruchomość mieści się bezpośrednio przy linii brzegowej jeziora, posiada pozwolenie na wybudowanie pomostu. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego działka znajduje się w terenach rekreacji i sportów wodnych. Wjazdy bezpośrednio od ulicy.
 
    
 
 

      21. KRYNICA ZDRÓJ - HOTEL

CENA - 12.500.000 ZŁ NETTO
 
Luksusowy Hotel & SPA w Krynicy-Zdrój. Działka 5 000. m.kw. Możliwość dokupienia następnych 5 000m.kw oraz  rozbudowy. Budynek posiada 24 pokoi , w tym 6 apartamentów 2 pokojowych. Pokoje duże i przestronne z pięknymi widokami na góry i lasy. Do dyspozycji Gości jest : restauracja, bar, sala bilardowa, sala konferencyjna, pokój zabaw oraz plac zabaw dla dzieci oraz 7 gabinetów SPA. W budynku zainstalowana jest duża winda, monitoring, wentylacja oraz  Internet w każdym pokoju. Nowoczesna kotłownia – piece Vismana. Bardzo wysoki standard wykończenia. Meble włoskie Vinotti, sanitariaty oraz glazury i terakoty Villeroy&Boch, kabiny z antiplakiem  Huppe, tkaniny Jab Anstoetz, baterie HansGrohe. Media: woda, kanalizacja, prąd. Całość terenu ogrodzona, duży monitorowany parking.
  
 
 

       22. KRAKÓW - LOKAL Z WZ NA ROZBUDOWĘ

CENA - 1.750.000 ZŁ

Budynek posiada dodatkowo prawomocną decyzję WZ na przebudowę i rozbudowę do około 900m2  a także wstępny projekt. Budynek ogrodzony, posiada trzy wejścia - dwa frontowe oraz jedno od zaplecza. Po rozbudowie doskonały np. na przedszkole.

 
 
 
 

      23. NOWY TARG - OKOLICA - HOTEL 730 M2

CENA - 5.500.000 ZŁ (ZIEMIA BEZ VAT, OBIEKT Z VAT-EM)

Hotel ** w pełni wyposażony. Piękny nowo wybudowany w 2007 roku Dom Weselny i Hotel **, nad jeziorem Czorsztyńskim w Pieninach. Nieruchomość znajduje się ok. 30 km od Zakopanego,10 km od Białki Tatrzańskiej ( kompleks narciarski i powstający Aquapark Kotelnica, Bania), 9 km od stacji narciarskiej Polana Sosny, zapory i zamku w Niedzicy,10 km stacja narciarska Wdżar i 12 km Słowacja. Poza tym dookoła Parki, Rezerwaty, Zabytki i wiele innych atrakcji.Bardzo dobre tereny (jezioro,góry) do uprawiania wielu sportów letnich i zimowych,oraz hobby np: żeglarstwo, jazda konna, rafting, wędkarstwo, wspinaczka, narciarstwo, kajakarstwo itd.